per fles
Gemaakt van 100% tempranillo en negen maanden opgevoed op Franse en Amerikaanse eikenhouten vaten. De wijn kreeg vervolgens nog een jaar flesrijping op de bodega. De Crianza ontwikkelde in alle rust expressieve aroma’s van bramen, bessen en zoethout en een voluptueuze en sappige smaak.
Nu tot 2026, 16-18°C
Extremadura
Ribera del Guadiana
Rode wijn
Krachtig rood
1.50l
14%
Tempranillo/ull de llebre (blauw)
In de provincie Extremadura ligt langs de grens met Portugal het kleine DO-gebied Ribera del Guadiana. Wij werden over dit opkomende wijngebied getipt door onze vriend Iñigo Manso de Zuñiga, die door het bekende huis Alvear uit Montilla was gevraagd voor een adviserende rol bij het wijndomein Palacio Quemado. De terroir van Ribera del Guadiana bestaat uit bruinrode aarde, is stenig en rotsachtig en ideaal voor wijnbouw.
Ribera del Guadiana ligt in de provincie Extremadura, langs de grens met Portugal. In dit kleine gebied werd altijd veel wijn geproduceerd, maar pas in 1998 kreeg het de DO-status. Het bekendste gebied is het Tierra de Barros, vernoemd naar de vruchtbare kleibodem. De terroir van Ribera del Guadiana bestaat uit bruinrode aarde, is stenig en rotsachtig en ideaal voor wijnbouw. Er staan vooral lokale druivenrassen aangeplant, maar steeds vaker ook bekendere internationale rassen. Langzaam, maar heel zeker stijgt het kwaliteitsniveau van de wijnen onder aanvoering van de lokale ‘conseja regulador’ in Extremadura. Dit is het uitvoerende orgaan van de DO’s binnen de autonome regio.