Proefnotitie:
Deze sauvignon blanc zit vol met geuren van citrusvruchten, grapefruit en meloen en daarnaast iets van buxus: absoluut onweerstaanbaar! In de smaak veel fruit en een mooie balans. De afdronk biedt elegante zuren.
Schenkadvies:
nu tot 2021, 8-10°C
Serveer met:
Een heerlijk aperitief, perfect bij schelpdieren en bijvoorbeeld rode mul.
Land |
Frankrijk |
Streek |
Languedoc |
Herkomst |
Pays d'Oc |
Kleur / Soort |
Witte wijn |
Wijn karakter |
Fris wit |
Inhoud |
0.75 l. |
Alcohol % |
12,5% |
Druivenras(sen) |
sauvignon blanc (wit) |
Serveer met |
Een heerlijk aperitief, perfect bij schelpdieren en bijvoorbeeld rode mul. |
Wijnbereiding |
De druiven van deze sauvignon worden in de vroegte geoogst en direct naar de koele kelders getransporteerd. Na een vinificatie op lage temperatuur, krijgt de wijn een korte opvoeding ‘sur lie’ op inoxtank. |
Château de Pennautier
De geschiedenis van Château de Pennautier gaat ver terug. Reeds in 1620, onder Lodewijk XIII, liet Bernard de Pennautier het château bouwen. De huidige eigenaar, graaf Nicolas de Lorgeril, is een directe afstammeling van deze Bernard. Het kasteel is gelegen in de buurt van de prachtige, ommuurde middeleeuwse stad Carcassonne. Naast schitterende sier- en parktuinen bestaat het domein uit 146 hectare vignobles die vooral gelegen zijn op de zuidelijke hellingen van de Montagne Noir. Door de relatief hoge ligging profiteren de druiven optimaal van de koele nachten en van een frisse bries, die ook overdag voor wat afkoeling zorgt. In de wijngaarden wordt met veel respect voor de natuur gewerkt met behulp van de modernste technieken.
Er zijn nog geen reviews beschikbaar over dit product.
Log in of maak een account aan om deze wijn te beoordelen. Wij zijn benieuwd naar uw review.
Inloggen Registreren
Schrijf hieronder uw eigen review over deze wijn:
Hoeveelheid sterren:
Beschrijving:
Opslaan